7 päeva Kariibi merel maailma suurima kruiisilaevaga

Autor:
Karin Tamm
Kruiisifirma:
Royal Caribbean International
Laev:
Oasis of the Seas
Kestus:
7 ööd
Aeg:
Aprill 2013
Marsruut:
Fort LauderdaleLabadee, HaitiFakmouth, JamaicaCozumel, Mehhiko

Mul oli suur huvi teada saada, kuivõrd paljude poolt taevani kiidetud Kariibi mere kruiis siis ikka erineb Vahemere kruiisidest. Olin varasemalt paaril Vahemere kruiisil käinud – tõsi küll madalhooajal, mil ilm kruiisireisijad päikesevõtu ja suplemise rõõmudest ilma jättis. Senini kogetu põhjal arvasin, et kruiisid sobivad eelkõige keskealistele ning eakamatele inimestele. Reisile minnes aitas minu mõningast eelarvamust neutraliseerida uskumus, et kliendisuu ei valeta.

Miamisse lendasime Lufthansaga. Siinkohal saan ma Lufthansa teenindust ainult kiita. Lennud olid graafikus, teenindus hea ning reisid ei tundunud üldsegi pikad. Lisaks juba tavapärastele ajaviitmise võimalustele (igal istekohal oma kuvar, kust saab vaadata filme, kuulata muusikat, mängida mänge jne) on Lufthansa pikamaa lendudel ka internetiühendus – FlyNet. Tõsi, internetiühendus on tasuline ja näiteks meie lendude ajal levi kohati puudus.

Luksuslaev Oasis of the Seas pakkus elamuse

Oi, kui mõnus oli saabuda meie talvise näoga kevadest suvesooja Miamisse! Meie kruiisireis väljus Fort Lauderdale`i sadamast, mis asub ligikaudu tunnise sõidutee kaugusel Miamist. Usun, et mugavaim moodus sinna jõudmiseks on kasutada kruiisifirma transfeeri.

Reisi kõige suurema elamuse pakkus kruiisilaev, millega seitse päeva Kariibi merel ringi sõitsime. Oasis of the Seas oli hiigaslik. Laevas veedetud nädala jooksul ei jõudnudki ma igale poole ning pardal orienteerumisega oli mul kuni reisi lõpuni probleeme.

Oasis of the Seas ja tema sõsarlaev Allure of the Seas on maailma suurimad kruiisilaevad – 360 m pikad ja 16 tekiga. Ühtekokku mahub pardale 6300 reisijat, keda teenindavad ligi 2400 meeskonnaliiget.

Luksuslaeval on seitse erinevat tsooni:

• Oasis of the SeasPäris puude, põõsaste ja enam kui 12 tuhande erineva taimega ning linti lauldud linnulaulu ja mõne tõelise sibava gekoga Central Park. See on hea rahulik ala, kus on võimalik niisama jalutada, pargipingil lugeda või mõnes hubases kohvikus keha kinnitada. Pargiveerel asus üks meie lemmik hommikusöögikohti Park Cafe, mille välikohviku osas sai nii mõnelgi hommikul hommikukohvi nauditud.
• Lastele meelelahutust pakkuv Boardwalk, kus saab karuselliga sõita ja jäätise- või kommipoes maiustada. Samas asub ka AquaTheatre, kus õhtuti toimuvad vägevad vee- ja valgusshowd. Päevasel ajal saab samas ujuda, päikest võtta või sukeldumiskursustel osaleda.
• Rohkete kaupluste ja baaridega sisepromenaad Royal Promenade, mis on üks rahvarohkemaid piirkondi laevas (seda eriti karnevalide ajal). Promenaadi kõige efektsemaks atraktsiooniks on tõusu ja mõõna baar. Tegemist on lift-baariga, mis liigub erinevate laeva tekkide vahel üles-alla.
Basseiniala, kus on igas vanuses publikut. Siin on kümneid erinevaid basseine ja mullivanne ning kaks surfisimulaatorit. Kui reisi alguses tundus, et konkurents basseini äärsetele rannatoolidele saab olema tihe, siis tegelikult nii see ei olnud. Mingil kummalisel moel mahtusid kõik 6100 meie kruiisil olnud reisijat päikest võtma ja rannatoolide jooksujalu hõivamisega tegelema ei pidanudki.
Kõige pisematele kruiisitajatele on H2O Zone, kus on spetsiaalselt imikutele ja väikelastele mõeldud basseinid.
Rannarätikuid renditakse 25 USD suuruse deposiidi eest. Reaalselt kasseeritakse see summa kliendilt sisse siis, kui rätikut ei tagastata.
SPA ja sportimise ala, kus on minigolfi-, korv- ja võrkpalli väljakud ning samuti üks efektsemaid atraktsioone laevas – zipline. Õhusõit köiel kulgeb üle Boardwalki ja on 25 m pikk. SPA teenused ja saunad on lisatasu eest. Jõusaalis saab higistada tasuta, vaba on sissepääs ka kickboxing`u, pilatese, jooga jt treeningtundidesse.
• Kõige enam on laeval mõeldud kruiisireisijate meelelahutusvõimalustele. Arvan, et kruiisipuhkuse iseloomustamiseks sobib kõige paremini tunnuslause ”show must go on”. Rahvas on tulnud laevale ennekõike meelt lahutama ja erinevaid showsid neile igal sammul ka pakutakse. Õhtused etendused 1380 kohalises Opal teatris olid vägevad. Soovid vaadata muusikali? Aga palun. Marc Shaimani muusikali “Hairspray“ esitus oli vaimustav. Soovid saada osa akrobaatide showst või kuulata kõrgtasemel pop-muusika kontserte? Jälle olemas.

Kruiisile soovitan kaasa võtta tantsukingad. Laevas on rohkesti klubisid ja kohvikuid, kus saab jalga keerutada väga erinevate muusikastiilide järgi. Väga populaarsed olid täiskasvanutele mõeldud comedy live etendused ning suurepärane jääshow, mis põhines Hans Christian Anderseni muinasjuttude aineil. Laeva uisuväljakul saab ka ise uisutada.
Ülipopulaarne koht laevas on kasiino. Casino Royale oli rahvast õhtuti puupüsti täis. Kõigi 450 mänguautomaadi ning blackjack i, ruleti ja muude lauamängude juurde jagus inimesi.
• 28 000 m2 suurune ala on mõeldud spetsiaalselt noortele ja lastele. Seal on lastehoiutoad, mänguväljakud, õpitoad, kunstistuudio, teismeliste diskosaal ja palju muud.

Kruiisil saab süüa palju ja hästi

Kui inimene enne kruiisile minekut ei ole gurmaan, siis selleks ta seal saab. Eksklusiivseid maitseelamusi pakuvad 24 erinevat restorani. Umbes poolte söögikohtade külastamine on lisatasu eest. Nii enda kui ka kaasreisijate kogemuse põhjal julgen tasulistest restoranidest soovitada järgmisi: Chops Grille (30 USD suurune sissepääsutasu), Itaalia restorani Giovanni´s Table (sissepääs 20 USD ), sushirestorani Izumi (sissepääs 5 USD + menüü hinnakiri). Suure nõudluse tõttu tuleks erirestoranidesse kohad kindlasti eelnevalt kinni panna.

Kajutid on laevas ilusad

Isiklik eelistus oleks ehk siiski rõduga kajut vaatega merele. Rõduga kajut vaatega Boardwalk´ile annab eelise vaadata veeshowsid oma rõdult. Samas tuleb valmis olla selleks, et vastasparda kajutites elavad inimesed sulle tuppa vaatavad.

Reisil külastasime kolme sadamat

Haiti pealinnast Port-au-Prince’ist sadakonna kilomeetri kaugusel asuvat Labadee kuurorti. Ilus valge liivarand ja türkiissinine meri, kohalikku elu-olu siin ei näe. Kuurort on ümbritsetud taraga ja kogu ala kruiisifirma Royal Caribbean saanud Haiti valitsuselt rendile. Labadeel veedetud päeva veetsime ujudes, päevitades ja kohalikul turul shopates.
Falmouth on väike ja õdus linnake Jamaica põhjarannikul. Sadam asub ühest Jamaica kuulsaimast kuurordist Montego Bay´st u 35 km kaugusel. Tehtud ringkäigul hakkas silma suhteliselt suur vaesus ning äraoleva pilguga rastaman`ide rohkus. Mitmed neist palusid end käsi pikka õnnelikuks teha. Näha on, et ka mõni dollar oleks neile abiks (?) olnud. Ärksamad rastamanid ei kerjanud, vaid tegelesid müügitööga. Üks neist püüdis meile aaloe tükke maha ärida. Aga loodus oli ilus – roheline ja lopsakas, liivarannad ilusad.
Gozumeli saar Mehhikos oli tsiviliseeritum. Veetsime päeva sadamast kümnekonna kilomeetri kaugusel asuvas Chankanaab rahvuspargis. Piiratud ajaressursi korral on see igati hea valik. Maksad 20 USD ja saad päevitada valgel liivarannal, snorgeldada (varustuse rent lisatasu eest), vaadata merelõvide showd, külastada ”maiade küla”, tutvuda botaanikaaiaga, vaadata mida krokodillid oma aedikus teevad, ujuda koos delfiinidega (lisatasu eest) jne.

Kokkuvõtvalt võin öelda, et kliendisuu ei valetanudki. Soovitan kruiisireise sotsiaalselt aktiivsetele ja mugavusi nautivatele inimestele. Ei ole tõesti vahet, kas sa oled noor või vana; reisid üksi, kahekesi või seltskonnaga; on sul kaasas lapsed või mitte. Hea puhkus on garanteeritud igal juhul.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis