Lühikruiis Vahemerel – soovitused esmakruiisijale

Autor:
Karin Tamm
Kruiisifirma:
Costa Cruises
Laev:
Costa Mediterranea
Kestus:
4 päeva
Aeg:
1.- 04.12.2011
Marsruut:
SavonaBarcelonaAjaccio (Korsika saarel)Savona

Tähelepanekuid kruiisi korralduse kohta

Osalesin Costa Cruises`e lühikruiisil Vahemerel, mis algas ja lõppes Itaalia sadamalinnas Savonas ja pakkus võimaluse külastada Barcelonat ja Korsika saart. Mõned väiksed tähelepanekud kruiisi korralduse kohta, mis võiks ehk olla abiks ja teadmiseks neile, kes esimest korda kruiisile lähevad.

Lendasime Milanosse, kus saabuvate lendude väravas meid juba ootasid Costa kruiisifirma esindajad  Costa Cruisese sildiga. Kõiki Costa kruiisile minejaid informeeriti Savonasse (kruiisi algussadam) viivate transfeerbusside väljumiskohast ja ajast. Bussis loeti reisijad kenasti üle veendumaks, et kõik on kohal. Sõit Milano Malpensa lennuväljalt Savonasse vältab 2,5 – 3 tundi. Bussitransfeer on parim viis jõudmaks Milano lennuväljalt Savonasse, soovitan seda kõigile. Transfeeri saab broneerida Costa kruiisi tellimisel. Tegelikult pakub laevafirma bussitransfeere ka Genova ja Nizza lennuväljalt ja vahemaad Savaonasse jõudmiseks on Milanoga võrreldes isegi väiksemad.

Savonas toimus kruiisilaevale mineku protseduur vastavalt värvisiltidele, mis bussis reisijatele laiali jagati. Kui teie sildil on näiteks punane värv ja number 14, siis on teie pardale mineku kord käes siis, kui vastav värv ja number ilmub sadama infotabloole.

Turvaõppus esimese päeva õhtul on kõigile kohustuslik (ka väikestele lastele). Õppus seisneb selles, et tuleb panna selga kajutis olev turvavest ning minna märguande peale laeva välitekile. Järgneb suuline instruktaaž selle kohta, mida teha siis, kui kriisisituatsioon käes. Õnneks ei kesta see õppus kuigi kaua.

Tasuliste teenuste eest, näiteks alkohol, margikohv, 4D kino, SPA teenused jne, tasutakse laevakaardiga, mis täidab ühtlasi ka kajuti võtme funktsiooni. Laevakaart tuleb aktiveerida kas laeva infos või automaatides esitades tagatiseks krediitkaardi andmed. Kruiisi lõppedes arvestatakse laeval kulutatud summad teie krediitkaardilt maha.

Soovitan asjahuvilistel kindlasti kruiisile kaasa võtta spordi- ja ujumisriided. Laevades on reeglina olemas korralik jõusaal, mille külastamine aitab ehk pisutki leevendada rikkalike söömaaegade mõju kehale. Paar välibasseini on soojendusega – seega saab end vette kasta ka siis kui väljas on jahe.

Kuna olen varasemalt viibinud teiste laevafirmade kruiisidel, siis on olemas ka võrdlusmoment. Costa plussideks pean sundimatut ja lihtsat olustikku, suurepäraseid õhtusi showprogramme (nende eest oleksin olnud nõus ka eraldi piletiraha maksma) ja sõbralikku turvakontrolli.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis