Cunard Line

Cunard Line on juba 1840 aastal asutatud luksuskruiisifirma. Rikkaliku ajalooga kruiisifirmal on kolm elegantset laeva: Queen Elizabeth, Queen Victoria ja Queen Mary 2. Neist Queen Mary 2 on ainuke luksuskruiisilaev maailmas, mis sõidab regulaarselt üle Atlandi ookeani.

Cunard Line`i kruiisid toimuvad erinevates paikades kogu maailmas: Vahemerel, Loode-Euroopas ja Briti saartel, Balti riikides, Skandinaavias, Islandil, Atlandi ookeani saartel (k.a. Kanaari saared), USAs ja Kanadas, Kariibi merel, Kesk-Ameerikas (k.a. Panama kanal), Hawaiil, Lähis-Idas, Kaug-Idas, Austraalias, Aafrikas. Lisaks kruiisid üle Atlandi ookeani ja ka ümber maailma.

Cunard Line pakub kvaliteetset ja luksuslikku kruiisikogemust igas vanuses reisijatele.

Cunard Line’i laevad:

  • Queen Mary 2 (2691 reisijat)
  • Queen Victoria (1997 reisijat)
  • Queen Elizabeth (2081 reisijat)

Restoranid

Queen Mary 2 ja Queen Victoria laevadel asub Todd English restoran, kus on ühendatud kaunis sisekujundus ja maitsvad Vahemere köögi hõrgutised (restoranis kehtib lisatasu $20 lõunasöögi ja $30 õhtusöögi eest). The Verandah on eksklusiivne a la carte restoran Queen Elizabeth`i pardal, menüüs kaasaegse prantsuse köögi delikatessid. King’s Court restoranis (Queen Mary 2) serveeritakse hommiku-, lõuna- ja hilist õhtusööki. Õhtusöögi ajal muudetakse restoran neljaks erineva köögiga restoraniks: aasia – Lotus, briti-stiilis praadidega – The Carvery, itaalia – La Piazza ja koka eriroogadega – Chef’s Galley (õhtuti lisatasu $10). Lido restoranis on kogu päeva avatud rootsi laud (Queen Elizabeth ja Queen Victoria). Õhtuti muudetakse Lido üheks regioonipõhiseks restoraniks, olgu see siis Lõuna-Ameerika köögiga Asado, Aasia köögiga Jasmine või Mehhiko kööki pakkuv Aztec (õhtuti lisatasu $10).

Tegevused pardal

Cunard Line’i laevade harrastusvõimalused ja vabaajategevused: jooksmine, tennis, tantsutunnid, ostlemine laeva poodides, erinevad trennid, kasiino, raamatukogus lugemine, kinos filmi vaatamine, karaoke laulmine ja viktoriinid.

Laevadel korraldatakse ka erinevad loenguid ja seminare. Osaleda saab näiteks veinidegusteerimistel ja raamatuklubis. Cunard Insights Programme raames räägivad akadeemikud, suursaadikud, filmiprodutsendid ja poliitikud oma karjäärist ning neile saab esitada küsimusi. Erinevatel kruiisidel on erinevad lektorid.

Lapsed

Laevadel jagub tegevusi ka pere noorimatele. Õhtune lasteaed on avatud 18.00-23.00 ning mõeldud lastele vanuses 6 kuni 23 kuud. Play Zone on kasvatajatega mänguala 2-7-aastastele, kus saab tegeleda kunstidega ja mängida. Kids Zone on 8-12-aastastele, kus lisaks kunstidele saab osaleda spordivõistlustel ning mängida videomäge. Teen Zone on 13-17-aastaste klubi, kus korraldatakse spordivõistluseid, pizzapidusid, diskosid ja viktoriine.

Meelelahutus

Royal Court Theatre’s toimuvad teatri- ja muusikalietendused ja filmiõhtud.
Loomulikult saab laevadel osaleda ka viktoriinidel ja karaokel. Suures ballisaalis korraldatakse teemaõhtuid, sh ka peotantsuõhtuid.

Sündmuste tähistamine

Abiellumine
Cunard Line pakub võimalust korraldada pulmi kõigil kolmel laeval. Pulmi saab korraldada kruiisidel, mis kestavad vähemalt 7 ööd. Pulmatseremooniaid viib läbi laeva kapten. Laevadel on selleks erineva suurusega ruume. Kõik külalised peavad olema kruiisireisijad ning tseremoonia viiakse läbi n.ö merepäeval (kell 11.00 või 15.30). Pulmapakett sisaldab kaunistatud pulmatseremooniaruumi, romantilist tseremooniat merel, mille viib läbi laeva kapten, lilleseadeid, muusikat, pulmakutseid ja pruutpaari hommikusööki vahuveiniga.
Lisaks pakub Cunard Line oma laevadel võimalust uuendada abieluvannet ja tähistada erinevaid tähtpäevi.

Oluline info

Mida sisaldab Cunard Line’i kruiiside tavapakett?
Paketi hind sisaldab majutust valitud kajutis, igapäevaseid hommiku-, lõuna- ja õhtusööke pearestoranides, 24 tunnist toateenindust, traditsioonilist pärastlõunateed, suupisteid, teed, kohvi, vett ja mahlasid. Hinnas on ka laeval pakutavad ajaviiteprogrammid, etendused, sportimisvõimalused ning jõusaali kasutamine. Lisatasu eest on ekskursioonid sihtkohtades, spaateenused, erirestoranid, telefonikõned, fotod, videomängud, interneti kasutamine ja alkohol.

Kui vana peab laps olema Cunardi kruiisil reisimiseks?
Enamikel kruiisidel osalemiseks peab laps olema reisi väljumise kuupäeval vähemalt 6-kuune. Atlandiületuskruiisidel, ümbermaailmakruiisidel ja eksootilistel kruiisidel peab laps olema reisi väljumise kuupäeval vähemalt 1-aastane.

Mida kanda õhtusöögil?
Riietus kruiisil sõltub restoranist ja õhtu temaatikast. Üldiselt ei kanta restoranides ujumisriideid või õlapaeltega pluuse. Paljudel kruiisidel toimuvad ka õhtusöögid, kus kantakse ülikondi ja pidulikke riideid, näiteks kapteni õhtusöök. Cunard Line’i laevadel saavad meesterahvad pidulikke riideid rentida.

Alkohol
Alkohoolsete jookide ostmine ja tarbimine on Cunard Line’i laevade pardal lubatud alates 18. eluaastast. USA vetes seilates on vanusepiirang 21. Reisijatel on keelatud alkoholi (v.a. vein ja vahuvein) laevadele toomine pardal tarbimiseks. Alkohoolsed joogid, mis on ostetud laeva duty free poest või peatustest, tuleb anda hoiule laeva hoiuruumi, kust need saab kätte reisi viimasel päeval. Pardale toodud veini ja/või vahuveini puhul kehtib tasu $15/pudeli kohta. Neid jooke võib tarbida laevade restoranides.

Lisainfot sihtkohtade ja kruiisilaevade osas leiate www.cunard.co.uk.

Lisainfo ja tellimine: tartu@mycwt.com

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis