Hurtigruten

Hurtigruten on Norra firma, mis korraldab kruiise Arktikast Antarktikani. 120 aasta pikkuse kogemusega firmal on 13 laeva, millest 11 seilavad piki Norra rannikut. Maailma suurtest kruiisifirmadest eristab Hurtigrutenit orienteeritus looduselamustele. Hurtigruten teeb reise ka nii unikaalsetesse piirkondadesse kui on seda Antarktika, Gröönimaa ja Teravmäed.

Norra oma karge ja kauni looduse, lumiste mäetippude, puhta ja läbipaistva veega fjordide ja jääliustikega on unustamatu elamus. Reisiraamat Lonely Planet on nimetanud kruiisi piki Norra rannikut maailma kauneimaks. Iga aastaaeg Norras on kordumatu ja ainulaadne. Pikk ja valgusküllane Põhjamaa suvi, kirevates värvitoonides kuldne sügis, lumerohke talv, mil taevast valgustavad virmalised ning kevad kui loodus uuesti puhkeb. Mai lõpust juuli lõpuni on võimalik osa saada ainulaadsest polaarpäevast, mil päike ei looju paari kuu jooksul üldse. Reisi ajal saab imetleda Norra imelist maastikku laevatekilt või minna maale ning tutvuda lähemalt looduse, inimeste ja ajalooga. Puhkuse alguse saab ise valida, sest laevad väljuvad Kirkenest (Põhja-Norra) iga päev.

Reis Kirkenesest Bergenisse on kiireim moodus tutvuda Norra imelise rannikuga. Näete Helgelandi kaunist maastikku ja Syv Søstre mäestikku, rääkimata tuhandetest saartest. Ka Torghatten ja Trondheim ning kogu Vestlandi rannik on unustamatu elamus enne Hansalinn Bergenisse jõudmist.

Hurtigruteni laevad:

 • MS Spitsbergen (335 reisijat)
 • MS Finnmarken (1000 reisijat)
 • MS Fram (318 reisijat)
 • MS Midnatsol (970 reisijat)
 • MS Kong Harald (622 reisijat)
 • MS Nordnorge (590 reisijat)
 • MS Nordkapp (622 reisijat)
 • MS Polarlys (619 reisijat)
 • MS Nordlys (622 reisijat)
 • MS Richard With (623 reisijat)
 • MS Vesterålen (510 reisijat)
 • MS Lofoten (340 reisijat)
 • MS Nordstjernen (290 reisijat)

Restoranid

Kuna Hurtigruteni laevad külastavad 34 sadamat on kokkadel hea võimalus valmistada roogasid värskest toorainest. Hurtigruteni kruiis on suurepärane võimalus norra köögiga tutvumiseks. Kokad valmistavad toite vaid hooajalistest toorainetest.

Tegevused pardal

Hurtigruteni kruiiside eesmärgiks on lõõgastumine ning looduslähedus. Kruiisidel saab lähemalt tutvuda unikaalsete keskkondadega ning pardal toimuvad ka demonstratsioonid ja ettekanded, mis tutvustavad peatuseid ning mida peatustes näha ja külastada.

Hurtigruteni laevadelt saab minna paljudele põnevatele ekskursioonidele, sh ekskursioonidele linnadesse ja küladesse, liustikele, vaalavaatlusreisidele, Lapimaale ning otseloomulikult külastada fjorde.

Lastele

Lastele pakuvad kindlasti huvi ekskursioonid akvaariumisse ja koerakelguga sõitmine.

Tähtis info

Kui vana peab laps olema kruiisil reisimiseks?
Antarktika kruiisidel osalemiseks peab laps olema vähemalt 5-aastane. Teiste kruiiside jaoks ei ole vanusepiirangut, kuid osades peatustes on võimalus, et turvalisuse huvides ei lasta alla 12-aastaseid lapsi maale.

Millised riided kaasa pakkida?
Riietus kruiisil on pigem tavaline kui pidulik. Kuna ilm Norras on väga muutlik, tasub kruiisile kaasa võtta soojemad riided ning riided mida saab kihiliselt kanda. Veel soovitame kruiisile kaasa võtta vihma- ja tuulekindlad riided, sooja mütsi, kindad, salli ning talvekuudel ka termaalsed riided ja alusriided. Kindlasti peaks kaasa pakkima UV kaitsega päikeseprillid ja matkajalanõud.

Alkohol
Õlle ja veini ostmiseks ja tarbimiseks peab olema vähemalt 18-aastane. Kangemad alkohoolsed joogid on saadaval üle 20-aastastele. Pardale toodud alkohol võetakse pardale tulles ära, pannakse hoiuruumi ning selle saab tagasi kruiisi viimasel päeval.

Lisainfo Hurtigruteni marsruutide ja laevade kohta leiate www.hurtigruten.com

Oma kruiisisoov saatke aadressile tartu@mycwt.com

Galerii

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis