10 vihjet, mida kruiisile kaasa pakkida

1. Pakkige esmavajalik käsipagasisse
Pakkige ravimid, tualetitarbed, ujumisriided ja vahetusriided käsipagasisse, mille võtate lennuki salongi kaasa. See on oluline kahel põhjusel. Esiteks. Kui teie pagas peaks lennul kaduma minema, siis on teil hädavajalik siiski olemas. Võib kuluda päevi, enne kui saate oma kadunud kohvri mõnes järgmises vahesadamas kätte. Teiseks. Laeva saabudes võib minna aega, enne kui teie kohver kajutisse toimetatakse. Kui esmavajalik on käsipagasis, siis saate kohe saabumisel laevaelu nautima hakata.

2. Tutvuge enne kruiisi riietumissoovitusega (dress code)
Teatud õhtusöögid, restoranid ja vastuvõtud laeval eeldavad pidulikku riietust. Riietussoovitused nii naistele kui ka meestele on toodud kõikide kruiisilaevade veebides. Osadel kruiisifirmadel on laeval smokingilaenutus, seega pole teil enda oma vaja kaasa võtta. Kui olete pidulikule riietusele „allergiline“, siis teadke, et enamus laevadel on ka gala-õhtutel võimalik einestada tavalises buffet-restoranis või tellida toit kajutisse.

3. Kaaluge pesupesemist laeval
Kui soovite vähem asju kaasa võtta, siis teadke, et laeval on pesupesemisteenus. Uurige enne reisi, kas teenus on tasuline või mitte. Luksuslikumad laevad pakuvad pesupesemist ja riiete pressimist tasuta kõrgema klassi kajutite reisijatele. Säästmaks raha võite kaasa võtta mõne minipakendis pesuvahendi ja pesta väiksemad asju ise kajutis.

4. Võtke kaasa oma lemmiktualetitarbed
Laeval on alati olemas seep ja shampoon. Juhul, kui eelistate kindlaid sarju, siis võtke need kindlasti kaasa. Sama kehtib föönide kohta. Valdavalt on kajutites föön olemas, kui eelistate midagi erilisemat, siis pakkige see kohvrisse.

5. Hommikumantel jätke koju
Hommikumantel kuulub enamus luksuskruiisilaevade ja mitmete mainstream kruiisifirmade nagu Carnival ja Holland America kajutite standardvarustuse hulka.
Kui te pole kindlad, kas teie kajutis on hommikumantel või mitte, siis küsige oma reisikonsultandilt või lugege kruiisifirma FAQ (korduma kippuvate küsimuste) rubriiki.
Pidage meeles! Hommikumantel kajutis ei ole suveniir, mida võib tasuta kaasa võtta. Kui soovite seda teha, siis tuleb mantli eest tasuda.

6. Võtke kaasa sihtkohtadele sobiv riietus
Mõned sihtkohad eeldavad formaalsemat riietust, kui teised. Näiteks kehtib Bermuda golfiväljakutel väga range riietumisetikett. Riietus on vabam Kariibi mere saartel, Prantsuse Polüneesias, Mehhiko Rivieral ja Hawaiil. Jalatsite valikul mõelge, mida plaanite kruiisi vahesadamates ette võtta. Kas üksnes rannas päevitada, kus piisab rannaplätudest, või osaleda ka ekskursioonidel ja matkadel, kus mugav matkaking on hädavajalik.

7. Jätke kohvrisse vaba ruumi
Ärge unustage, et kruiisi ajal ostate te kindlasti suveniire ja need peavad ka teie kohvrisse ära mahtuma. Või pakkige ostude tarvis kaasa tagavarakott.

8. Võtke kaasa riided, mida saate kombineerida
Riiete valikul olge kavalad ja pakkige kaasa riided, mis on omavahel kombineeritavad.
Arvestage, et ilm erinevates sadamates võib olla erinev. Mitmekihiline riietus ja erinevad aksessuaarid (ehted, rätikud, sallid) on hea lahendus. Ärge muretsege liigselt oma riietuse ja välimuse pärast. Pidage meeles, et enamus kruiisipublikust ei mäleta, mis teil eile seljas oli ja enamikku kruiisil kohatud inimestest ei näe te enam mitte kunagi.

9. Ärge unustage põhiasju
Enamus kruiisilaevadel ei ole kajutis äratuskella. Kui eelistate kasutada äratuskella (telefoniäratuse asemel), siis võtke isiklik kell kaasa. Veel asju, mis on laeval kallid ja mis võiksite kaasa võtta: patareid, kaamera mälukaardid, ravimid, päevituskreem, suletavad plastikkotid vedelike ja märgade esemete jaoks, elektroonsete vahendite laadijad.

10. Olulised reisidokumendid endaga kaasa
Kontrollige, et reisidokument ja kruiisidokumendid oleks teie käsipagasis. Ärge kunagi pakkige neid äraantavasse pagasisse. Aegsasti enne reisi veenduge, et teie reisidokument (pass, ID kaart) on kehtiv ja et nimi teie passis on täpselt sama, mis teie kruiisidokumentides. Hankige õigeaegselt kõik viisad ja tehke vajalikud vaktsineerimised ning võtke need reisile kaasa.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis