Kuidas kruiisilaevalt “kinga saada”?

Kruiisile minnakse lootusega mõnusalt aega veeta ja hästi süüa, uusi põnevaid paiku külastada ja hästi välja puhata. Siin on aga nimekiri asjadest, mida kruiisilaeval kohe kindlasti teha ei tasu. Vastasel juhul võib teie puhkus kruiisilaeval lõppeda planeeritust varem, teid võidakse lausa laevalt lahkuma sundida kas enne või keset kruiisi.

1. Kui keeldute turvaväravatest läbi minemast.
Enne laevale minekut ei tasu keelduda turvakontrollist. Kõik reisijad peavad läbi minema turvaväravatest ning kõigi reisijate pagas peab samuti läbima turvakontrolli. Juhul, kui keeldute, ei lubata Teid pardale.

2. Kui toote pardale narkootikume või teisi illegaalseid esemeid.
Jamaical, Belize’s või mujal sihtkohtades võivad kohalikud proovida Teile narkootikume müüa. Kui proovite tuua pardale narkootikume, relvi või teisi illegaalseid esemeid, viiakse Teid otsekohe kohalikku politseijaoskonda.

3. Kui te ei ilmu kogunemisalal toimuvale õppehäirele (muster drill).
Iga kruiisi alguses korraldatakse õppehäire ning sellel osalemine on kõigile reisijatele kohustuslik. Isegi kui olete seda sama õppuse juttu kuulnud mitu korda ja teil tekib kiusatus samal ajal hoopis basseini ääres kokteili rüübata, tuleb siiski kogunemisalale minna. Vastasel juhul võidakse teil paluda laevalt lahkuda ja kruiis jääbki toimumata. TavaIiselt kestab õppus kuni pool tundi – see on kasulik ja see on kohustuslik.

4. Kui jääte tõsiselt haigeks.
Kui teid tabab tõsine haigus (nt infarkt, insult vms), mille ravimiseks ei ole laevas vajalikke seadmeid või mida pardal olevad arstid ei saa ravida. Kui vajate haigla tasemel arstiabi, viiakse teid järgmises sadamas lähimasse haiglasse. Erakorralistel juhtudel kutsutakse järele ka helikopter. Soovitame korralikku reisikindlustust.

5. Kui teete pommiähvarduse.
Mitte ükski kruiisifirma ei soovi olla terrorismirünnaku sihtmärk – seetõttu võetakse pommiähvardusi väga tõsiselt. Selle koha pealt nalja ei mõisteta. Politsei tõstab teid laevalt maha ka siis, kui teete nalja pommide, terrorismi, biorelvade vms. kohta. Isegi kui keegi naljatab teie nime alt, võidakse teid mitte laevale lasta. Aastal 2012 ei lubatud dieediguru Dr. Jack Kruse’t kruiisilaevale, kuna keegi ähvardas Twitter’is tema nime alt korraldada terrorismirünnaku Carnivali laevale.

6. Kui te ei näita tõeseid reisidokumente.
Jätsite passi koju või unustasite vajaliku viisa? Kahjuks lõpeb teie kruiis enne algust. Mis puutub reisidokumentidesse, siis kruiisifirmad peavad käituma ametlike reeglite kohaselt. Osad kruiisifirmad lubavad taodelda grupiviisat, kuid ka sel juhul on igaühe enda vastutus kontrollida, et nende reisidokumendid oleksid korras. Vastasel juhul näitab meeskond Teile ust.

7. Kui ostate pardal alaealisele alkohoolse joogi.
Kruiisifirmadel on kindel reegel, mille järgi alaealisele alkoholi ostmine või oma täisealise kaardi laenamine lõpeb laevalt lahkumisega. Ameerika ja osade teiste riikide kruiisilaevade vanusepiirang on 21. On ka erandeid. Kui seilate Ameerika kruiisilaeval mõnes muus regioonis (nt Euroopa), on lubatud alkoholi tarbida alates 18. eluaastast. Kuid vaid juhul, kui „alaealisega“ on kaasas vähemalt üks vanem või omapead reisides volitus vanemalt. Rohkem infot alkoholi tarbimise kohta tasub lugeda kruiisifirma kodulehelt.

8. Kui rikute korda.
Kui lööte kedagi, viskate tooli üle parda või rikute muul moel korda, peate tõenäoliselt laevalt lahkuma. See kehtib nii täiskasvanute, teismeliste kui ka laste puhul. Kõigil kruiisifirmadel on käitumisreeglid, millega reisijad nõustuvad kruiisilepinguid allkirjastades. Kui rikute korda, on kruiisifirmal õigus teid laevalt maha tõsta.

9. Kui organiseerite ekskursioone avalikult.
Teiste reisijatega suhtlemine ja koos ekskursioonide planeerimine on teretulnud. Kuid kruiisifirmad panevad pahaks kui broneerite ekskursiooniks 30 reisijat mahutava bussi ning püüate iseseisvalt seda bussi ekskursiooniks teistele kruiisireisijatele müüa.

10. Kui varastate laevast.
Laevast varastamine (olgu tegemist spa toodete, kunsti, ehete või muude esemetega) lõpetab kindlasti Teie kruiisi.

11. Kui solvate kaptenit või tema meeskonda.
Kapteni ja meeskonna vastu peab olema viisakas. Kui solvate teadlikult ja tahtlikult kaptenit või meeskonna liikmeid, järgneb ka sellele tegevusele kruiisilt lahkumine.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis