Soovitusi pardaraha kasutamiseks

Kruiisifirmad korraldavad ikka ja jälle kampaaniaid, mille ajal pakutakse erinevaid hüvesid kauba peale. Üks selliseid hüvesid on pardakrediit ehk virtuaalne laevaraha (onboard credit). Tegemist on kasuliku boonusega, mille määr sõltub broneeritud kajutiklassist ja kruiisi pikkusest. Pardaraha ei maksta kunagi välja sularahas ja seda ei saa “hoiustada” tuleviku tarbeks. Laevaraha tuleb ära kasutada konkreetse kruiisi jooksul.

Millised võimalused on pardaraha kasutamiseks? Siin mõned meiepoolsed soovitused.

Kaldaekskursioonid
Kruiisifirmad pakuvad igas sadamapeatuses suures valikus ekskursioone. Kui soovid sihtkohas rohkem näha ja kogeda, siis on hea mõte osaleda laeva poolt organiseeritud tuuridel ja kasutada pardaraha maksmiseks. Infot ekskursioonide kohta saad kajuti telerist ja laeva ekskursioonibüroost.

Gurmeerestoranid
Kruiisilaevadel on hulgi erinevaid söögikohti. Osade külastus kuulub kruiisi hinna sisse, aga lisaks on veel mitmeid alternatiivseid mõnele konkreetsele köögile spetsialiseerunud gurmeerestorane, mis on lisatasu eest.
Tasuliste restoranide puhul kehtib koha broneerimistasu, mis lõunasöögi puhul võib olla 25-35 USD reisija kohta ja õhtusöögi puhul 45-55 USD. Broneerimistasu makstud saate a la carte menüüst vabalt valida endale meelepäraseid toite. Alkoholi eest tuleb tasuda eraldi.

Spaa- ja iluhoolitsused
Kui soovid end puhkusel poputada, siis miks mitte teha seda laeva spaas või ilusalongis ja tasumiseks kasutada pardaraha.

Joogid
Enamus kruiisifirmade puhul on baaris ja restoranis tellitavad joogid: mahlad, pudelivesi, karastusjoogid, õlu, vein, kange alkohol, preemium kohv ja tee, lisatasu eest. Kruiisifirmad pakuvad ka erinevaid joogipakette, aga kui olete väikesed alkoholitarbijad, siis pole nende ost mõistlik. Sel juhul on abiks pardaraha kui soovid baaris lemmikkokteili tellida või õhtusöögil toidu juurde klaasikese veini võtta.

Privaatsaared
Kruiisifirmadele kuuluvatele erasaartele saab küll tasuta, aga seal on mitmeid teenuseid ja atraktsioone, mis on tasulised. Näiteks Royal Caribbeani CocoCay erasaarel on suur veepark, kus üksikatraktsioonid on piletiga ja pardaraha kulub sel juhul kenasti ära.

Suveniirid
Pardaraha saab kasutada ka laeva kauplustes. Tasuks tähele panna, et poe hinnad ei pruugi sisaldada makse ja lõpphind võib kujuneda kõrgemaks.

Internetipakett
Internet laevadel on kallis. Kui soov on reisipilte ja muljeid kohe kodustega jagada, siis kasuta pardaraha internetipaketi soetamiseks.

Kasiino
Kõikidel kruiisilaevadel on kasiinod. Osa kruiisifirmasid, aga mitte kõik, lubavad pardaraha kasutada kasiinos. Enne kui asud zetoone ostma, veendu, et pardarahaga maksmist aktsepteeritakse.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis